Wystawa „Wycinanka kurpiowska z Puszczy Zielonej” prezentowana w Łomży

Wczoraj (13.01.2022) w Muzeum Północno-Mazowieckim w Łomży odbył się wernisaż wystawy „Wycinanka kurpiowska z Puszczy Zielonej”. Gości przywitała Dyrektor Paulina Waszelewska. Podczas spotkania Dyrektor MKK w Ostrołęce Maria Samsel oraz etnograf Robert Dul opowiedzieli m.in. o powstawaniu wystawy, wycinance w muzealnych zbiorach, historii wycinankarstwa i tworzeniu. Wydarzenie było również okazją do spotkania twórców ludowych Wiesławy Bogdańskiej oraz Stanisława Ropiaka, z którymi można było porozmawiać o ich pracy. Na chętnych czekał warsztat, gdzie chętni mogli spróbować swoich sił w wycinankarstwie. Wystawa planszowa, której wykonawcą jest Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce wędruje w różne zakątki kraju, a do 20 marca 2022 r. można ją oglądać w Łomży.