Warsztaty etnograficzne „Boże Narodzenie na Kurpiach”

Od 28 listopada br. w Muzeum Kultury Kurpiowskiej będą odbywały się warsztaty etnograficzne „Boże Narodzenie na Kurpiach”. Są to zajęcia przybliżające uczniom szkół z terenu Puszczy Kurpiowskiej obyczaje, zwyczaje i obrzędowość związaną ze świętami Bożego Narodzenia. Warsztaty podzielimy na dwie części. Podczas części teoretycznej uczestnicy dowiedzą się w jaki sposób Kurpie przygotowywali się do świąt, kto wykonywał ozdoby choinkowe, kiedy zdobiono świąteczne drzewko, a także jakie potrawy przygotowywano na wigilijną kolację. Dzieci i młodzież poznają tradycje związane z dniem wigilijnym. Część praktyczna poświęcona będzie wykonywaniu tradycyjnych ozdób choinkowych z bibuły, słomy oraz opłatka.

Zajęcia adresowane są grup szkolnych na wszystkich etapach kształcenia.
Należy przynieść ze sobą gładką bibułę i klej w sztyfcie.

Tegoroczne warsztaty realizowane będą od 28 listopada do 21 grudnia 2022 r.

Obowiązuje rezerwacja terminów pod numerem tel. 29 764 54 43 wew. 43.
Spotkania będą trwały 60 minut i odbywały się pomiędzy godziną 8.00 a 16.00.
Opłata: 8 zł od osoby.

Zapraszamy!