Teksty Wiktora Czajewskiego o Kurpiach zebrane w jednej publikacji

Gorąco zachęcamy do nabycia nowo wydanej publikacji pt. „Kurpie”, zawierającej zbiór tekstów Wiktora Czajewskiego. Teksty powstały jako odzew na akcję pomocową, gdy na skutek klęsk dotykających żywiołowych Puszczę Zieloną, zapanował wielki głód. Autor jako rodowity ostrołęczanin, głęboko przejęty dramatyczną sytuacją, postanowił wspomóc akcję humanitarną poprzez informowanie opinii publicznej nie tylko o przebiegu działań pomocowych, ale także o życiu, kulturze i historii Kurpiów. Z tekstów Wiktora Czajewskiego korzystali następnie znani etnografowie, jak choćby Adam Chętnik czy Oskar Kolberg.

Książka jest do nabycia w muzealnym sklepiku w cenie 15 zł.

Wydawcy: Miejska Biblioteka Publiczna im. W. Gomulickiego w Ostrołęce, Stowarzyszenie Przyjaciół Bibliotek i Książki w Ostrołęce, Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce.