Konkurs Kurpiowskiej Sztuki Ludowej „Sztuka Kurpiów”

Szanowni twórcy i rzemieślnicy kurpiowscy!
Mamy przyjemność ogłosić Konkurs Kurpiowskiej Sztuki Ludowej „Sztuka Kurpiów”!

Jego celem jest m.in. popularyzacja twórczości ludowej terenu Puszczy Białej i Zielonej, upowszechnianie wiedzy na temat tradycji kurpiowskiej, jak również docenienie kunsztu twórców ludowych, artystów, rzemieślników i rękodzielników kurpiowskich oraz umożliwienie im szerszego zaprezentowania swoich umiejętności i prac.

Dla zwycięzców przewidziano nagrody pieniężne!

Prace konkursowe w dziedzinach:
– ceramika,
– wycinankarstwo,
– pieczywo obrzędowe,
– tkactwo,
– koronkarstwo,
– hafciarstwo,
– rzeźbiarstwo,
– kwiaty z bibuły,
– plecionkarstwo,
– kierce,
– pisankarstwo,
– stolarstwo,
– z tradycją w nowoczesność

można zgłaszać do 31 lipca 2024 r. do godziny 16.00, dostarczając je wraz z wypełnioną kartą uczestnictwa do siedziby organizatora – Muzeum Kultury Kurpiowskiej przy pl. gen. Józefa Bema 8 w Ostrołęce. Konkurs adresowany jest do zrzeszonych i niezrzeszonych twórców ludowych, artystów, rękodzielników, rzemieślników działających na terenie Kurpiowskiej Puszczy Białej i Zielonej.

Do pobrania:
1. regulamin
2. karta zgłoszenia udziału

Informacje pod numerem tel. 29 764 54 43 wew. 36.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie!

Projekt finansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego z programu Kultura Ludowa i Tradycyjna 2024 oraz Samorząd Województwa Mazowieckiego.

logo 25 lat Samorządu Województwa Mazowieckiego   Logo MKiDN