Dwie nowe wystawy zostały otwarte dla zwiedzających

Dzisiaj w Muzeum Kultury Kurpiowskiej miało miejsce otwarcie dwóch wyjątkowych wystaw czasowych, które przyciągnęły wielu miłośników historii i kultury.

Pierwsza z nich, zatytułowana „Nieobecni”, przybliża religię i kulturę Żydów zamieszkujących Ostrołękę od początku XIX wieku, aż do II wojny światowej. Wystawa w sposób poruszający ukazuje codzienne życie, obyczaje i losy społeczności żydowskiej, które w znaczący sposób wpłynęły na historię miasta. Wystawa czynna jest do 29 września 2024 roku.

„Średniowieczne gary – denko i wylew, czyli ceramiczna układanka na przykładzie naczyń glinianych z XII-wiecznej osady w Sypniewie” to wystawa prezentująca dwunastowieczne naczynia z gliny, które znajdują się w zbiorach MKK. Ekspozycja o tematyce archeologicznej przeniosła zwiedzających w czasy średniowiecza, ukazując m.in. różnorodność ornamentyki zarówno elementów zastawy stołowej jak i części wyposażenia kuchennego z tamtego okresu. Wystawę można oglądać do 31 sierpnia 2024 roku.

Serdecznie zapraszamy.