Muzeum w nowej odsłonie

Z przyjemnością informujemy, że został zakończony najważniejszy zakres prac w ramach realizacji projektu „Rewitalizacja. Per causam ad animi”. Muzeum otrzymało decyzję – pozwolenie na użytkowanie obiektu. Rezultat prezentujemy Państwu w serwisie fotograficznym.

Projekt „Rewitalizacja. Per causam ad animi” jest finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 w kwocie 3 218 313 zł oraz ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego (wkład własny) w kwocie 5 076 302 zł. Rezultatem projektu są m.in. odrestaurowane piwnice z połowy XVI wieku, magazyny zbiorów, sale ekspozycyjne, biblioteka z czytelnią, sale edukacyjne, kawiarnia. Obiekt został przystosowany dla osób niepełnosprawnych. W najbliższych tygodniach muzealnicy przystąpią do montażu stałych ekspozycji. Uroczystość zakończenia realizacji projektu oraz otwarcia wystaw stałych planowana jest na 3 października b.r.