Lekcja muzealna pt. „Od kolekcji do muzeum”

W ramach działań jubileuszowych Muzeum Kultury Kurpiowskiej przygotowało nową lekcję muzealną pt. „Od kolekcji od muzeum”. Adresowana do przedszkolaków i dzieci w wieku szkolnym jest okazją do zapoznania się z pojęciami takimi, jak: zabytek, kolekcja i muzeum. Dzieci wraz z pracownikami Muzeum wyruszą w fascynującą podróż do przeszłości, w której drogowskazami są eksponaty. Dowiedzą się, dlaczego warto być kolekcjonerem, jak i co kolekcjonować oraz jak dbać o swoje zbiory.

Organizacja lekcji pt. „Od kolekcji do muzeum” jest jednym z działań podejmowanych w ramach projektu pt. „Od włoskich bufetów po ebay kolekcjonerów, czyli muzeum po drodze” realizowanego przez Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce w ramach programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Dziedzictwo kulturowe”, priorytet „Wspieranie działań muzealnych”.

Grupa docelowa: dzieci w wieku od 5 do13 lat
Czas trwania lekcji: 45 min.
Koszt: oferta bezpłatna
Kontakt:
Joanna Zyśk
tel. 29 764 54 43 wew. 35
e-mail: historia2@muzeum-ostroleka.art.pl

Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej RADIA OKO, gdzie koordynator projektu, p. Joanna Zyśk opowiada o lekcji i zachęca do udziału w konkursie.